MAKALELER

Mal Rejimi Davası

Evlilik birliğini sona erdirmek isteyen kişiler adına süreç açısından belki de en çok merak edilen konuların başında mal rejimi gelmektedir.

Kesinleşmeden İcraya Konulamayan İlamlar

Mahkeme kararın kesinleşmemiş olması kural olarak, kararın icraya konmasına engel değildir.

2. El Araçlarda Km Düşürülmesinin Hukuktaki Yeri

Alıcı satış esnasında tramer sorgulaması, araca ait daha önceki muayene ve servis kayıtların incelenmesi, ekspertiz kayıtlarına bakılması işlemlerini yapsa dahi yapılan işlemi fark edemeyebilir.

Ceza Hukukunda Kanun Yararına Bozma

Olağanüstü bir kanun yollarından biri olan Kanun Yararına Bozma, 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu'nun 309 ve 310 uncu maddelerinde düzenlenmiştir.

Hırsızlık Suçu 2

Önceki yazımızda hırsızlık suçunun basit haline değinmiştik. Bu yazımızda Hırsızlık suçunun nitelikli hali olarak TCK m.142/2-h’de düzenlenen halini anlatacağız.

Hakaret Suçu 2

Önceki yazımızda hakaret suçunun basit haline değinmiştik. Bu yazımızda hakaret suçunun nitelikli hali olarak TCK m.125/3 vd.’da düzenlenen halini anlatacağız.

UYARI : Web sitemizdeki tüm makale ve içeriklerin telif hakkı Av. Ahmet ALKAN’a aittir. Tüm makaleler ve içerikler hak sahipliğinin tescili amacıyla elektronik imzalı ve zaman damgalıdır. Sitemizdeki tüm içeriklerin kopyalanarak veya özetlenerek izinsiz bir şekilde başka web sitelerinde yayınlanması halinde hukuki ve cezai işlem yapılacaktır.